Fabrizio Bucci, ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fabrizio Bucci, ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri

NULL NULL
09/01/2020

Fabrizio Bucci është ambasadori i ri i Italisë në vendin tonë.  Diplonati i paraqiti letrat kredenciale presidentit të Republikës, Ilir Meta.

“Duke e uruar për përmbushjen me sukses të detyrës së Tij shumë të rëndësishme në Tiranë, vlerësova se Italia mbetet partner i pazëvendësueshëm strategjik, si dhe partner kryesor tregtar i Shqipërisë.

Mirëpresim një prani më të madhe në sektorë strategjikë të investitorëve italianë në Shqipëri”, shkruan në Facebook, Presidenti Ilir Meta./Ora News.tv/