EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: Lutfi Haziri dhe Alban Hyseni shkojnë në balotazh

EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: Lutfi Haziri dhe Alban Hyseni shkojnë në balotazh

NULL NULL
2 months më parë

LDK me Lutfi Hazirin do të shkojë në balotazh me Alban Hysenin të Vetëvendosjes, sipas EXIT POLL-it që është prezantuar në Klan Kosova.

LDK ka 43% dhe Vetëvendosje 40.30%.

PDK me Leonora Morina Bunjaku ka 9.90%, ndërsa AAK me Nazim Gagica ka 4.80%.