Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Evolucioni i bikineve

NULL NULL
26.05.2015 11:58

Vera vetëm sa nuk ka ardhur, temperaturat kanë filluar të ngriten dhe pothuajse të gjithë e kanë destinacion plazhin.
Ajo çfarë mes të tjerash i brengosë femrat është se çfarë kostume të larjes të marrin me vete.

Çdo vit modele të reja të kostumeve, e bëjnë edhe më të vështirë përzgjedhjen, transmeton Klan Kosova.

Por sa kanë ndryshuar me vite këto kostume, Amanda Cerny modelja dhe moderatorja amerikane e ka postuar një video të kostumeve prej vitit 1980.
“How The Swimsuit Has Evolved In 125 Years”.

Në këtë video, paraqiten kostumet e banjos që kanë dominuar për 125 vite.
Në videon më poshtë mund ta shihni një revy mode një shekullore.

 

https://www.youtube.com/watch?v=edw6nXmM93g

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.