Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Evertoni regjistron fitoren e parë në këtë edicion të Premier Leagues

NULL NULL
23.09.2023 20:39

Evertoni e ka regjistruar fitoren e parë në këtë edicion të Premier Leagues, pasi e mposhti Brentfordin me rezultat 3-1.

Doucoure e nisi serinë e golave në minutën e 6’, pas një asistimi nga Tarkoëski. Ndërsa Jensen e barazoi rezultatin për “Bletët”.

Në pjesën e dytë, Tarkoëski e dërgoi sërish në epërsi Evertonin, me një gol të bukur në minutën e 67’.

Ndërsa Calvert-Leëin, me një gol në minutën e 71’ vulosi fitoren e Evertonit.

Evertoni pas fitores kalon në vendin e 15-të me katër pikë të grumbulluara. Me dy më shumë është Brentfordi në pozitën e 12-të. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.