Europarlamentari rumun thirrje Kosovës e Serbisë: Arrini marrëveshje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Europarlamentari rumun thirrje Kosovës e Serbisë: Arrini marrëveshje

NULL NULL
18/08/2022

Europarlamentari nga Rumania, Vlad Gheorghe, i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të arrijnë një marrëveshje në Bruksel këtë enjte.

Ai thotë se Evropa nuk mund të përballoj edhe një konflikt tjetër në kontinent, njofton Klankosova.tv.

“Serbia dhe Kosova duhet të arrijnë një marrëveshje sot në Bruksel. Ne nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë. I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n dhe të ndërpresë lidhjet me Putinin”.