EURO 2020: Ronaldo lojtari më i ndjekur në rrjetet sociale, pasohet nga Bale e Pogba - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

EURO 2020: Ronaldo lojtari më i ndjekur në rrjetet sociale, pasohet nga Bale e Pogba

NULL NULL
10/06/2021

Kampionati Evropian i futbollit “EURO 2020” do të fillojë të premtën me ndeshjen e parë hapese në mes të Turqisë dhe Italisë.

Në këtë kampionat pritet të aktivizohen shumë yje të futbollit evropian, transmeton Klan Kosova.

Por, mediumi gjerman, Bild, ka bërë një listë të lojtarëve më të ndjekur në rrjetet sociale.

Në të, kryeson futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, i pasuar nga uellsiani, Gareth Bale e francezi, Paul Pogba.

Më poshtë lista e plotë:

Cristiano Ronaldo (517 milionë ndjekës)

Gareth Bale (96 milionë)

Paul Pogba (72 milionë)

Kylian Mbappé (64 milionë)

Antoine Griezmann (57 milionë) – Toni Kroos (57 milionë)

Robert Leëandoëski (41.1 milionë)

Luka Modric (38.7 milionë)

David De Gea (36.1 milionë)

Manuel Neuer (31.7 milionë).