Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

EULEX: Kemi asistuar policinë e Kosovës në transportimin e pelegrinëve deri në Jarinjë

NULL NULL
25.09.2023 19:41
EULEX

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX), në një përgjigje për Klankosova.tv ka sqaruar se njësiti i saj ka asistuar brenda mandatit të saj Policinë e Kosovës, në transportimin e pelegrinëve që ishin brenda Manastirit të Banjskës.

EULEX i quan të pasakta informacionet se ata janë transportuar për Novi Sad.

Sipas këtij misioni ata janë dërguar deri në pikën kufitare në Jarinjë.

Derisa nuk dhanë detaje nëse ndonjë prej pelegrinëve mund të ketë qenë i grupit terrorist që sulmoi pjesëtarët e policisë së Kosovës, në orët e para të ditës së djeshme e ku mbeti i vrarë rreshteri Afrim Bunjaku.

EULEX tha se për këtë duhet të kërkohet përgjigje nga ana e institucioneve të Kosovës/ Klankosova.tv

Personat që ishin brenda Manastirit në Banjskë u përcollën për në Novi Sad nga EULEX

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.