Essien shkon në Panathinaikos - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Essien shkon në Panathinaikos

NULL NULL
02/06/2015
Mediet kanë raportuar se futbollisti i njohur ganez gjendet në Athinë dhe do të nënshkruajë kontratë për skuadrën e Panathinaikos.

Michael Essien është larguar nga AC Milan, dhe tash pritet që karrierën futbollistike ta vazhdojë në futbollin grek.

Mediet kanë raportuar se futbollisti i njohur ganez gjendet në Athinë dhe do të nënshkruajë kontratë për skuadrën e Panathinaikos.

Detaje rreth marrëveshjes nuk janë bërë, por besohet se Essien është duke kaluar testet mjekësore, kurse më pas pritet zyrtarizimi i tij.

32-vjeçari ka luajtur më plotë sukses edhe për Real Madridin dhe Chelsean.

Ndërsa një kohë Essien e ka kaluar edhe në Ligue 1 duke luajtur për Lyonin dhe Bastian.