Eskorta e Presidencës së Kosovës rrugëve të Zvicrës (VIDEO)

Eskorta e Presidencës së Kosovës rrugëve të Zvicrës (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Presidentja në detyrë e vendit, Vjosa Osmani po qëndron në Zvicër dhe ka takuar zyrtarë të lartë shtetëror atje.

Në kuadër të kësaj vizite disaditore të presidentes në detyrë, janë kapur momente të rrugëtimit të stafit të saj në Zvicër.

Këtë e dëshmojnë edhe pamjet që lexues të klankosova.tv, kanë dërguar, ndërsa shihet eskorta e Presidencës së Kosovës.

Aty shihen automjete, në të cilat është i vendosur flamuri shtetëror i Kosovës, ku pas tyre përcillen dhe nga ato zvicerane.