Eskalon situata rrugëve të Prishtinës, ka edhe të arrestuar (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Eskalon situata rrugëve të Prishtinës, ka edhe të arrestuar (FOTO)

NULL NULL
14/12/2015

Aktivistë të Opozitës kanë vazhduar protestën rrugëve të Prishtinës, ku edhe ka pasur përplasje në mes protestuesve dhe policisë.

Simpatizantët dhe aktivistët e Opozitës janë mbledhur që në mëngjes në para Kuvendit në përkrahje të deputetëve të tyre dhe situata ka dalë nga kontrolli pasi Opozita është suspenduar nga seanca.

Protestuesit janë mbledhur te Fakulteti Filolofgjik në Prishtinë dhe pjesëve të tjera në afërsi të qendrës së kryeqytetit.

protesta 2

protesta 3

protesta 4

arrestimi 5