Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Escobari e Lajçaku nisin takimin me Vuçiqin

NULL NULL
06.06.2023 19:38
escobar vuciq lajcak

Dyshja e diplomatëve të lartë, Gabriel Escobar e Miroslav Lajçak, pas qëndrimit në Kosovë ku takuan krerët institucionalë, kanë vazhduar rrugëtimin e tyre për në Beograd.

Atje dyshja është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një takim që raportohet të ketë nisur rreth orës 19:00, raporton Klankosova.tv.

Në takim, sipas “Tanjug”, po marrin pjesë edhe shefi i delegacionit të BE-së në Beograd, Emanuele Giaufret, si dhe ambasadori amerikan atje, Christopher Hill. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.