Escobar pritet që të ketë adresim për takimin Kurti – Vuçiq (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Escobar pritet që të ketë adresim për takimin Kurti – Vuçiq (VIDEO)

NULL NULL
18.03.2023 22:26
ESCOBAR

I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ishte i parë që ka dalë jashtë ndërtesës ku u mbajt takimi në mes kryeministrit Albin Kurti, e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Pas takimit, Escobar është parë duke biseduar me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ndërsa më pas është kthyer serish tek vila ku u mbajt takimi, njofton Klankosova.tv.

Ai tha se do të dalë në konferencë për media, pasi një gjë të tillë ta bëjë shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.