Escobar: Është koha për të formuar Asociacionin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Escobar: Është koha për të formuar Asociacionin

NULL NULL
19.04.2023 17:45
gabriel escobar

SHBA pret që Beogradi dhe Prishtina të ofrojnë një kornizë kohore për zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Ohrit dhe propozimet fillestare për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, tha sot i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe vlerësoi se ka ardhur koha të formohet asociacioni, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Ne presim propozime fillestare për formimin e asociacionit, por presim gjithashtu një afat kohor për zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Ohrit. Kjo do të thotë se të gjitha palët duhet të vijnë të përgatitura”, shtoi ai për mediumin serb, Tanjug.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.