Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Erdogan viziton provincat e prekura nga tërmeti

NULL NULL
08.02.2023 10:09
Rexhep Tayip Erdogan
Rexhep Tayip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyio Erdogan ka planifikuar të vizitojë qytetet e prekura nga tërmeti, Kahramanmaras dhe Hatay, njofton zyra e presidentit. Ai po ashtu do të shkojë edhe në qytetin Pararcik, ku ishte edhe epiqendra e tërmetit, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv.

Erdogan ka shpallur tre muaj gjendje të emergjencës në 10 provincat më së shumti të prekura nga tërmeti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.