17:18, 23 Korrik 2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përgëzoi kryeministrin e ri britanik Boris Johnson dhe i uroi atij suksese në detyrën e tij të re, transmeton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan Kosova.

Në një postim në Twtiter, Erdogan ka përgëzuar kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Johnson.

“Përgëzoj Boris Johnson i cili është kryeministri i 77-të në Mbretërinë e Bashkuar. I uroj atij suksese në detyrën e re. Shpresoj që në këtë periudhë të re do të zhvillohen edhe më tej marrëdhëniet Turqi-Mbretëri e Bashkuar”, shkroi në postimin e tij presidenti Erdogan.

Konkurs Pune

Lexo më shumë