Erdogan pret princeshën japoneze në Stamboll - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Erdogan pret princeshën japoneze në Stamboll

NULL NULL
09/09/2018

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan priti princin japonez Akiko nga Mikasa në një ndërtesë historike në Stamboll të dielën.

Takimi mes presidentit dhe princeshës zgjati për një orë e gjysmë dhe ishte i mbyllur për mediet.

Akiko po viziton Turqinë për të marrë pjesë në një veprimtari të organizuar nga Fondacioni Princi Mikasa në Muzeun Sakip Sabanci.

Ajo siç njofton ambasada japoneze pritet të jetë në Turqi deri të premten.

Në deklaratën e saj ambasada në fjalë tha se Akiko do të vizitojë kryeqytetin Ankara, Stamboll dhe krahinën qendrore Anatoliane të Kirsehir.