Enver Petrovci merr çmimin për vepër jetësore në teatër

Enver Petrovci merr çmimin për vepër jetësore në teatër

NULL NULL
8 months më parë

Aktorit Enver Petrovci i është ndarë çmimi për vepër jetësore në teatër.

Këtë vlerësim Petrovci e pranoi nga Hajrullah Çeku, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Ai është shprehur falënderues për këtë çmim që ka marrë, njofton Klan Kosova.

“Çmimi i parë që më jepet nga qeveria kosovare”, ka thënë Petrovci.