18:33, 3 Nëntor 2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar me rastin e fitimit të medaljes së artë nga xhudisti kosovar, Akil Gjakova, njofton Klan Kosova.

Hoxhaj u shpreh se sukseset e djemve dhe vajzave tona po na bëjnë krenarë çdo ditë.

“Akil Gjakova rrëmben titullin e kampionit të Evropës në U-23 në xhudo, duke i sjellë Kosovës edhe një medalje. Urime Akilit dhe të gjithë djemëve e vajzave të Kosovës që po na bëjnë çdo ditë krenarë”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë