23:01, 15 Prill 2019

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris.

Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova.

“Notre-Dame është përfshirë nga flakët. Pikëllim i madh për të gjithë kombin. Bashkëndjejë me të gjithë katolikët dhe popullin francez. Ashtu si të gjithë bashkëqytetarët e mi, jam i trishtuar që ta djegur këtë pjesë tonën”.


Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

LAJMI I FUNDIT: Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris (VIDEO)

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë