Eliminoni erën e keqe në hundë

Eliminoni erën e keqe në hundë

NULL NULL
6 years më parë

Era e keqe në hundë është një problem që ndikon në një numër të konsiderueshëm të njerëzve në shoqëri.

Për fat të keq, shumë kanë frikë për të ndarë problemin me miqtë dhe familjen e tyre. Në disa pacientë, aroma është e shoqëruar nga presioni dhe në anën e majtë të zonës së veshit, të cilët provuan sprej hundësh për të zgjidhur problemin, por ajo nuk ka kryer punë.

Për të zgjidhur këtë çështje, shumë të tjerë kanë provuar edhe kapsula rrufe dhe tableta Actifed.

Këto dy medikamente mund të zgjidhin problemin përkohësisht, por kjo me siguri do të përsëritet.

Era e keqe mund të shkaktohet nga pengimi i zgavrës së hundës nga objekte të huaja si, grimcat e ushqimit që janë parashtruar në zgavër.

Objekte të tilla pengojnë depërtimin normal në hundë, duke çuar atë në aromë kundërmuese, shkruan newhealthguide.org, transmeton Klan Kosova.

Andaj përdorni ujë të tretur në krip, dhe çaj kamomile për pastrimin e tyre.

Provojeni, do t’a keni më të lehtë, për të larguar erën e keqe në hundë.