Elezi: Shërbime sekrete ruse FSB dhe GRU operojnë në Kosovë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Elezi: Shërbime sekrete ruse FSB dhe GRU operojnë në Kosovë (VIDEO)

NULL NULL
23.05.2023 21:43
bedri elezi

Bedri Elezi nga Instituti i Kosovës për Studime Ndërkombëtare, vlerëson se dy shërbime sekrete ruse operojnë në Kosovë.

Elezi, i ftuar në Rubikon në Klan Kosova, tha se shërbimet sekrete ruse FSB dhe GRU janë duke operuar në Kosovë.

“Padyshim se Kosova është në interes i veçantë veçanërisht për Serbinë që i ka dy investime rekturimin dhe propagandën – ajo shfrytëzon mekanizma të ndryshëm për propagandë”.

“Kemi pasur edhe rusë të arrestuar në Kosovë dhe dihet botërisht se dy shërbime sekrete ruse operojnë në Kosovë që janë FSB-ja dhe GRU-ja”, tha Elezi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.