Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Eleminoni ujin e tepërt nga trupi

NULL NULL
14.10.2015 22:36

Eleminimi i ujit të tepërt në organizmëm është një mënyrë e mirë për të rënë në peshë. Ekzistojnë disa teknika që mund të përdoren nga të gjithë ato që dëshirojnë të bien në peshë. Disa nga veprimet që ju ndihmojnë për këtë janë;

Ushtrimet kardiake

Trupi juaj mund të humbë peshën e ujit kur bëni ushtrime që e ngrohin trupin tuaj dhe shtojnë të rrahurat e zemrës. Ecjet e shpejta mund t’ju ndihmojnë në largimin e peshës së ujit gjatë natës. Kjo është arsyeja pse duhet bërë ushtrimekardiake, sidomos në mëngjes dhe në mbrëmje.

Flini 30 minuta më gjatë

Vetëm disa njerëz ia dalin të flenë plot tetë orë në ditë, përderisa shumica flenë vetëm 5-6 orë. Për ata që dëshirojnë të humbin peshën, ujin e grumbulluar në trup, duke shtuar 30 minuta më shumë gjumë mund të sigurojnë energji shtesë për punën e tyre duke reduktuar peshën.

Hani më shumë bimë

Konsumimi i bimëve si kopra, xhenxhefil, majdanozi dhe hudhra mund të shtojnë më shumë antioksidues në trup. Këta antioksidues ndihmojnë në heqjen e ujittepricë nga trupi. Po ashtu, hani karota, domate, shalqi. /albeu.com/

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.