Elektrizohet palestra “Minatori” pas fitores së Trepçës kundër Pejës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Elektrizohet palestra “Minatori” pas fitores së Trepçës kundër Pejës (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 03.05.2023 22:21

Trepça e ka fituar betejën e parë ndaj Pejës në sfidën e parë finale me rezultat final 94-86.

Palestra “Minatori” në Mitrovicë ishte e stërmbushur dhe e zhurmshme gjatë gjithë takimit. Megjithatë, salla u elektrizua nga tifo grupi “Torcida” kur Trepça arriti të triumfoi.

Më meritori për fitoren e parë të “Minatorëve” ishte James Artis me 27 pikë, 2 kërcime e po aq asistime.

Ndeshja e dytë ndërmjet Pejës dhe Trepçës do të zhvillohet të dielën në palestrën “Karagaçi”.