Ekspertja e seksit: Orgazmat e rregullta ju shpëtojnë jetën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekspertja e seksit: Orgazmat e rregullta ju shpëtojnë jetën

NULL NULL
22.02.2023 08:25

Një eksperte e seksit ka thënë se të pasurit orgazma të rregullta mund të “shpëtojë jetën tuaj” dhe të ndihmojë lëkurën të shkëlqejë në të njëjtën kohë.

Dr.Nicole McNichols, është e njohur për ndarjen e këshillave për seksin në rrjete sociale.

Në një postim të fundit, ajo tha se të pasurit orgazma të rregullta është një gjë e mirë për shëndetin në shumë mënyra.

Ajo poashtu tha se seksi i bën mirë njerëzve, pasi i jep trupit një shtysë të madhe.

Nga ndihma e njerëzve të ndihen të lumtur deri tek shtimi i një shkëlqimi të caktuar në lëkurën tuaj, Dr.Nicole tha se orgazmat me të vërtetë mund t’ju shpëtojnë jetën.

“Një – orgazmat çlirojnë endorfinë dhe oksitocinë. Dy – duke folur për kimikatet, të pasurit e një orgazme liron hormonin prolaktinë, i cili ju bën të ndiheni të relaksuar dhe të përgjumur. Tre – orgazmat zvogëlojnë dëshirat tuaja për ëmbëlsirat dhe njerëzit që kanë nivele të balancuara mirë të insulinës jetojnë më gjatë. Katër – orgazmat lehtësojnë dhimbjen dhe nxisin shërimin, gjë që ju bën të jetoni më gjatë”, tha ajo, shkruan DailyStar, transmeton Klankosova.tv.

According to science, orgasms are good for you in more ways than one