Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Eksperti britanik thotë se duket që terroristët u trajnuan me automjetet që Amerika ia dhuroi Serbisë

NULL NULL
02.10.2023 09:31
ShBA

Eksperti britanik, Aidan Hehir ka thënë se duket që terroristët u trajnuan me automjetet që Amerika ia dhuroi Serbisë.

Ai përmes një postimi në “X” tha se me këtë rast, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ka shumë të shpjeguar, përcjell Klankosova.tv.

“Makina duket si një “Humvee” amerikane. Siguri, Departamenti i Mbrojtjes s’do të jetë shumë e lumtur që Serbia përdori “Humvee” të dhuruara nga ShBA-ja për të trajnuar terroristët? Vuçiq ka shumë për të shpjeguar”, ka shkruar ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.