Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekspertët tregojnë se çka tregojnë pikat e zeza në hundë

NULL NULL
18.09.2023 22:39
hunda

Pikat e zeza janë një gjë e zakonshme me të cilën përballen shumë njerëz, veçanërisht ata me lëkurë të yndyrshme.

Ato janë gunga të vogla që shfaqen në lëkurën tuaj për shkak të bllokimit të folikulave të flokëve, shkruan Indianexpress, transmeton Klankosova.tv.

Në përgjithësi, njerëzit përdorin shtrydhjen sa herë që vërejnë pika të vogla të zeza në hundët e tyre.

Sipas ekspertëve shëndetësorë, pikat e zeza kanë gjasa të jenë fije dhjamore që vërehen kur shikoni veten në pasqyrë nga një distancë shumë e afërt.

Ato sipas tyre, janë struktura të ngjashme me tubat që lejojnë lëshimin e vajit nga gjëndrat e tij në sipërfaqen e lëkurës për ta hidratuar atë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.