Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekspertët tregojnë se cilat janë gjërat në dollapin e banjës tuaj që mund të shkaktojnë sëmundje

NULL NULL
02.06.2023 10:06
Banjë
Banjë

Produktet e përditshme, pra ato që i përdorim çdo ditë, zakonisht i mbajmë në dollapin e banjës.

Ndërkaq, ekspertët kanë paralajmëruar se përdorimi i disa prej tyre për një kohë të gjatë mund të shkaktojë infeksione dhe sëmundje.

Ata kanë këshilluar që produktet që i mbani në dollapin e banjës duhet t’i ndërroni vazhdimisht, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Siç shpjegojnë ata, mbajtja e banjës pastër është thelbësore dhe sipas tyre, furçën e dhëmbëve, duket ta ndërroni çdo tre muaj.

Studimet kanë treguar se furçat e dhëmbëve që janë përdorur për më shumë se tre ose katër muaj janë më pak efektive, sepse qimet fillojnë të shpërthejnë.

Edhe furçat e flokëve duket t’i vendosni në ujë të nxehtë me sapun çdo javë dhe zëvendësojini ato kur qimet tregojnë shenja dëmtimi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.