Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekspertët tregojnë se a duhet t’i lani flokët me ujë të nxehtë

NULL NULL
09.06.2023 22:54
Dushi

Ekspertët e lëkurës kanë bërë të ditur se uji i nxehtë i dëmton flokët, madje edhe lëkurën tuaj dhe i përkeqëson aknet.

Nëse bëni dush me ujë të nxehtë, sipas ekspertëve, rrezikoni që të keni një lëkurë shumë të thatë, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Kjo formë e të pastruarit të flokëve bën që të largohet vajrat natyral nga lëkura juaj.

Tutje, sipas ekspertëve, pastrimi me ujë të nxehtë mund të ndikojë keq edhe në zemër.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.