Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekspertët shëndetësorë tregojnë se si ta kaloni ftohjen dhe gripin në kushte shtëpie

NULL NULL
18.11.2023 14:24
Gripi

Me afrimin e stinës së dimrit, ftohja dhe gripi bëhen shumë më të shpeshta.

Disa ekspertë shëndetësorë kanë treguar disa mënyra për të kaluar ftohjen dhe gripin në kushte shtëpie.

Sipas tyre uji i kripur ndihmon në pastrimin nga çdo virus ose bakterie që mund të ketë goditur fytin tuaj.

Mënyra më e mirë për të lehtësuar ftohjen është të pushoni dhe të shëroheni, gjë që nënkupton qëndrimin brenda ose thjeshtë fjetjen e mjaftueshme.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.