Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

EKSKLUZIVE: Suhareka bëhet me klub të ri futbolli

NULL NULL
05.06.2023 17:59
Suhareka

Disa biznesmenë nga komuna e Suharekës,  janë bërë bashkë për ta krijuar një skuadër tjetër futbolli, veçmas FC Ballkanit.

Burimet e Klan Kosovës bëjnë me dije se kjo skuadër do të nis aktivitetin nga Liga e Parë, meqenëse kanë blerë aksionet e një ekipi të këtij rangu të garave.

Klubi tani do të quhet FC Suhareka, me synim inkuadrimin e menjëhershëm në edicionin 2024/25 në Superligë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.