Ekskluzive në Art Motion: Elche – Sevilla dhe Real Betis – Real Madrid direkt në Art Sport 1

Ekskluzive në Art Motion: Elche – Sevilla dhe Real Betis – Real Madrid direkt në Art Sport 1

NULL NULL
2 months më parë

Java e tretë nga La Liga spanjolle vjen me disa ndeshje interesante.

Ekskluzivisht në Art Sport 1, sot me fillim prej orës 19:30, në stadiumin “Manuel Martinez Valero” Elche do të jetë nikoqire e Sevillas ndërsa nga ora 22:00, në po të njëjtin kanal “Los Blancos” Real Madrid do të jenë mysafire e kundërshtarëve të vështirë si Real Betis.

 19:30                     Elche – Sevilla                                                    Art Sport 1
22:00                     Real Betis – Real Madrid                              Art Sport 1

Sot, gjashtë herë fituesit e Europa League dhe njëherë kampionët në La Liga, Sevilla, synojnë fitoren e tretë rresht në këtë start të kampionatit ndaj modestëve të Elches.

Këta të fundit, edhe pse u paraqitën mirë u mposhtën nga kampionët aktual, Atletico Madrid me rezultat të ngushtë, 0-1. Në komentim: Engjëll Bërbatovci.

Teksa madrilenët, që janë afër transferimit të francezit Kylian Mbappe, pasi që u ndalën në barazim 3-3 javën e kaluar, përsëri janë në udhëtim këtë javë. Djelmoshat e Carlo Ancelottit do të sfidohen nga Real Betisi nikoqir, që kampanjën në La Liga e kanë nisur me dy barazime. Në komentim: Lirim Peci.