EKSKLUZIVE: Janë takuar udhëheqësit e koalicionit PDK-LDK, kërkohet zgjidhje - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

EKSKLUZIVE: Janë takuar udhëheqësit e koalicionit PDK-LDK, kërkohet zgjidhje

NULL NULL
05/10/2015

Kriza politike në Kosovë ka hyrë në një fazë serioze pas moszhvillimit të dy seancave të fundit të Kuvendit dhe paralajmërimeve opozitare se bllokada do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Për këtë arsye, sipas burimeve të Klan Kosovës, sot në ambientet e Kuvendit janë takuar përfaqësuesit më të rëndësishëm të koalicionit qeveritar – Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Xhavit Haliti, Sabri Hamiti dhe Ismet Beqiri – të cilët kanë diskutuar për opsionet e mundshme të daljes nga kriza.