Ekonomia me Erëzën: Rekomandimet e Zbogar për rikthimin e shpresës tek kosovarët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekonomia me Erëzën: Rekomandimet e Zbogar për rikthimin e shpresës tek kosovarët

NULL NULL
25/05/2015
Pas pak, në emisionin “Ekonomia me Erëzën” mysafir special është Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Žbogar.

– Cili është opinioni i shefit të zyrës së Bashkimit Evropian për ekonominë e Kosovës?
– Cilat janë rekomandimet e Zbogar për të rikthyer shpresën tek qytetarët e Kosovës?
– Çfarë rëndësie ka Marrëveshja e Stabilizim Asoocimit (MSA) për Kosovën?
– Cili është këndvështrimi i Zbogar për largimin e Kosovarëve nga vendi i tyre?

Në pjesën dytë të emisionit do flas, Shpend Balija Drejtor i Këshillit të Investitorëve Evropiane, ku shpalosë platformën e bizneseve evropiane në Kosovë.

Për këto dhe shumë të tjera, mund të merrni përgjigje sonte duke filluar nga ora 21:30 në emisionin “Ekonomia me Erëzën” në Klan Kosova .