19:44, 24 Prill 2019

Partia Socialiste e Shqipërisë vijon përgatitjet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Siç shkruan Lapsi, mazhoranca shqiptare ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë, ku do të diskutohet për çështjet zgjedhore, ndërsa në ditët e para të muajit maj pritet të shpallen kandidaturat për kryebashkiakë në mbledhjen e Asamblesë të PS-së.

Me 13 maj përfundon afati i regjistrimit të listës shumëemërore për kryetarët dhe këshilltarët bashkiakë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë