Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edhe Zvicra dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës

NULL NULL
24.09.2023 23:31

Ministria e Jashtme e Zvicrës ka dënuar fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku mbeti një zyrtar policor i vrarë dhe një tjetër i plagosur.

Zvicra ka bërë thirrje për qetësi dhe përmbajtje, teksa ata që janë përgjegjës të sillen para drejtësisë.

“Zvicra dënon fuqishëm sulmin e tmerrshëm ndaj Policisë së Kosovës dhe bën thirrje për qetësi dhe përmbajtje; ata që janë përgjegjës për këtë akt të tmerrshëm dhune duhet të sillen para drejtësisë”, thuhet në reagim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.