Edhe tre të shëruar nga koronavirusi në Malishevë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edhe tre të shëruar nga koronavirusi në Malishevë

NULL NULL
16/04/2020

Edhe tre persona të prekur me koronavirus nga Komuna e Malishevës, janë shëruar plotësisht.

“Këtë e kanë konfirmuar vet pacientët dhe familjarët e tyre, në komunikimin me shtabin komunal për menaxhimin e situatës me COVID-19 në Malishevë. Numri i të shëruarave nga Malisheva, po shkon drejt rritjes së vazhdueshme dhe me rastet e sotme, arrin në 21 persona të shëruar, dhe në ditët në vijim ky numër pritet të rritet në vazhdimësi “- njofton Komuna e Malishevës përcjell Klan Kosova.

Rritja e numrit të të shëruarve na bën të gjithëve të jemi edhe më të kujdesshëm dhe ti zbatojmë të gjitha udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, për kujdes të shtuar për mos përhapjen e këtij virusi.