11:10, 26 Shkurt 2020

Tre raste të reja të dyshimta me koronavirus, janë raportuar sot nga Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës.

Persona e shtrirë në Klinikën Infektive janë:

Nje femër 27 vjeçare nga Prishtina që studion në Piaqenza të Italisë;

Një mashkull 39-vjeçar nga Prishtina i punësuar në Milano;

Në mesin e personave është edhe një shtetas kinez 28-vjeçar që ka ardhur nga Kina në Kosovë me datën 02 shkurt, njofton Zyra për Informim e QKUK-së përcjell Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë