Edhe sot në SHSKUK ka më shumë pacientë post-COVID sesa me COVID-19 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edhe sot në SHSKUK ka më shumë pacientë post-COVID sesa me COVID-19

NULL NULL
01/12/2021

Bazuar në raportimet e datës 1 dhjetor 2021 nga klinikat Covid në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme, të shtrirë janë 39 pacientë, prej tyre 12 të konfirmuar me COVID-19 dhe 27 të tjerë që po marrin trajtim mjekësor pas COVID-19.

Me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, kurse në kujdes intensiv në Spitalin e Gjakovës është 1 pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka asnjë pacient

Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 1 pacient