22:20, 12 Korrik 2019

Duket si pjesë e ndonjë filmi aksion, apo e ndonjë video-loje, por është ngjarje e vërtetë.

Një agjent i Rojave Bregdetare Amerikane u hodh përsipër një nëndetëseje në lëvizje dhe shkoi drejt e te kapaku i hyrjes, teksa u thoshte trafikantëve të drogës që ta hapnin.

Patrullat amerikane dalin rregullisht nëpër oqean, në gjueti të nëndetëseve të karteleve të drogës, të cilat kalojnë me miliona dollarë kokainë. Megjithatë, rastet kur i kapin janë tepër të rralla. Por këtë herë duket se patrullat bregdetare qëlluan me fat, shkruan Top Channel.

Pasi e kapën, nga nëndetësja nxorën rreth 7700 kg kokainë, me vlerë 232 milionë dollarë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë