13:24, 24 Qershor 2019

Ish-Ushtari i UÇK-së, Muhamet Krasniqi, është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte, njofton Klan Kosova.

Gjatë një konference për media, Krasniqi tha se do t’i përgjigjet festës së ardhur më 20 qershor edhe pse nuk e di arsyen e kësaj ftese.

Krasniqi ka shërbyer në zonën e Pashtrikut.

Ndërkaq Nasin Haradinaj, nënkryetar i OVL-së tha se të gjithë ushtarët qe marrin ftesa të tilla të lajmërohen në OVL dhe t’ju përgjigjen ftesave të kësaj gjykate.

Konkurs Pune

Lexo më shumë