Edhe Melania Trump dikur do të deportohej nga SHBA-ja - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edhe Melania Trump dikur do të deportohej nga SHBA-ja

NULL NULL
24/02/2017

Melana Trump, Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, do të depërtohej dhe do t’i ndalohej hyrja në Shtetet e Bashkuara, nëse Donald Trump dot ë kishte qenë president i SHBA-së në vitin 1990-të, në kohën kur ajo kishte ardhur si emigrante.

Në vitin 1996, zonja Trump kishte ardhur në SHBA si modele dhe kishte hyrë në vend me një vizë udhëtimi dhe kishte fituar më shumë se 20,000 dollarë pa leje pune, raporton Associated Press.

Ajo kishte aplikuar për nënshtetësinë amerikane vetëm në vitin 2001, dhe më pas ishte bërë shtetase e SHBA-së në vitin 2006.

Ndërsa, nën rregullat e reja që ka sjellë Trump në SHBA, edhe asaj do t’i kërkohej që të largohej nga vendi ku burri i saj u bë president.