Edhe historianët e Deçanit mbështesin protestën e AAK-së - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edhe historianët e Deçanit mbështesin protestën e AAK-së

NULL NULL
02/03/2017

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka ftuar të gjithë strukturat e saja, anëtarësinë dhe mbështetësit e saj që të përkrahin sa ma masovikisht protestën e organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në përkrahje të ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në Francë.

Në komunikatën e dërguar nga historianët e Deçanit thuhet se  ky është proces i montuar kundër Ramush Haradinaj.

“E përsërisim edhe një herë qëndrimin tonë se Kosova duhet të ndërprerjen e marrëdhëniet diplomatike me Francën deri në lirimin e plotë të Ramush Haradinajt”, përfundo komunikata, transmeton Klan Kosova.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas vendimit për Ramush Haradinaj ka thirrur protestë gjithëpopullore që është caktuar ditën  e shtunë në ora 13:00 në Sheshin “Skenderbeu”.