Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ebola ka përfunduar

NULL NULL
09.05.2015 23:10

Liberia është pa Ebola tash e 42 ditë.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (WHO), zyrtarisht ka njoftuar të shtunën se Ebola më nuk është e pranishme në Liberi, pasi nuk ka pasur asnjë rast të saj tash e 42 ditë.

Kjo sëmundje ka lënë të vdekur 4.700 njerëz.

“Shpërthimi i virusit Ebola në Liberi tanimë ka përfunduar”, thuhet në deklaratë.

WHO është shprehur që është merita e qeverisë dhe popullit liberian që nuk u lëkundën kurrë në luftën e tyre kundër Ebolës.

Rasti i fundit i Ebolës ishte një grua që kishte vdekur me 27 mars.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.