E rrallë, në SHBA lind foshnja e dytë pas transplantimit të mitrës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E rrallë, në SHBA lind foshnja e dytë pas transplantimit të mitrës (VIDEO)

NULL NULL
16/01/2020

Në SHBA ka ardhur në jetë foshnja e dytë, e cila lindi pas transplantimin të mitrës.

Në moshën 17 vjeçare, Jennifer Gobrecht, e kuptoi që ishte infertile.

Transplantimi i mitrës tek Gobrecht i lejoi asaj të kishte një fëmijë, duke bërë që Benjamini i vogël të shndërrohet në fëmijën e dytë në SHBA që lind përmes kësaj procedure.

Djali i Gobrecht, Benjamin, erdhi në jetë përmes prerjes cezariane dhe gëzon shëndet të plotë.

Mitra e transplantuar u largua nga pacientja pasi përfundoi lindjen.