Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E rrallë, në SHBA lind foshnja e dytë pas transplantimit të mitrës (VIDEO)

NULL NULL
16.01.2020 10:30

Në SHBA ka ardhur në jetë foshnja e dytë, e cila lindi pas transplantimin të mitrës.

Në moshën 17 vjeçare, Jennifer Gobrecht, e kuptoi që ishte infertile.

Transplantimi i mitrës tek Gobrecht i lejoi asaj të kishte një fëmijë, duke bërë që Benjamini i vogël të shndërrohet në fëmijën e dytë në SHBA që lind përmes kësaj procedure.

Djali i Gobrecht, Benjamin, erdhi në jetë përmes prerjes cezariane dhe gëzon shëndet të plotë.

Mitra e transplantuar u largua nga pacientja pasi përfundoi lindjen.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.