“E pasaktë, e pasaktë, e pasaktë”, Murati i kundërpërgjigjet opozitës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“E pasaktë, e pasaktë, e pasaktë”, Murati i kundërpërgjigjet opozitës

NULL NULL
06.04.2023 14:13
Hekuran Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati, nuk është pajtuar me asnjë deklarim që ka ardhur nga opozita për gjendjen në një sërë sektorësh në vend.

“Është e pasaktë që nga Serbia importi është rekord. Rekord ka qenë në vitin 2017 kur në qeveri kanë qenë LDK dhe PDK. Vlera ishte 450 milionë”, ka shtuar ai, njofton KlanKosova.tv.

“Është e pasaktë që norma e inflacionit është 20 apo 50. Norma e inflacionit është 10.5 përqind. Ky inflacion do të ishte edhe më i ulët, nëse LDK nuk do ta çonte në Kushtetuese Ligjin për Çmimin për Produktet Bazë”.

“Është e pasaktë që nuk kemi ndihmuar komunat. Vetëm për Prishtinë kemi ndarë 270 milionë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.