E mbijetuara e luftës: Jam kundër çdo marrëveshje me Serbinë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E mbijetuara e luftës: Jam kundër çdo marrëveshje me Serbinë (VIDEO)

NULL NULL
27.02.2023 18:06
Mejreme Kelmendi

Sot në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, do të takohen mes tyre për të diskutuar rreth planit franko-gjerman.

Por, kundër çdo marrëveshje me Serbinë po shprehet Mejreme Kelmendi, nga Gjakova.

Ajo gjatë luftës së fundit ka humbur burrin dhe dy djemtë e saj.

“Nuk kemi dëshirë të kemi asnjë marrëveshje me Serbinë. Na i ka masakruar anëtarët e familjes dhe nuk e dijmë se ku i kemi. Atëherë, çfarë marrëveshje të kemi me ata”, tha ajo në një intervistë për Klan Kosova/ Klankosova.tv