Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E kryer, Benzema nënshkruan me Al-Ittihadin, ja sa do të përfitojë

NULL NULL
05.06.2023 12:06

Karim Benzema tashmë ka nënshkruar kontratën me klubin nga Arabia Saudite, Al-Ittihad.

Marrëveshja e Benzemas me Al-Ittihadin do të jetë e vlefshme deri në vitin 2025, teksa në kontratë është përfshirë mundësia e zgjatjes së kontratës edhe për një sezon tjetër.

Ai do të përfitojë rreth 200 milionë euro në vit, transmeton Klankosova.tv.

Ai do t’u thotë lamtumirë tifozëve të Real Madridit të martën në konferencë për shtyp, pastaj do të udhëtoj për në Arabi.

Francezi do t’i bashkohet Al-Ittihadit si lojtar i lirë, pasi i përfundon kontrata më 30 me Real Madridin. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.