E konfirmuar: Kosova në agjendën e së hënës për anëtarësim në KiE - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E konfirmuar: Kosova në agjendën e së hënës për anëtarësim në KiE

NULL NULL
23.04.2023 13:38
KiE

Aplikimi i Kosovës i anëtarësimit në Këshillin e Evropës është në agjendën e së hënës.

Këtë e ka konfirmuar Rejhan Vuniqi, këshilltare e presidentes Vjosa Osmani, duke theksuar shpresën për zhvillime pozitive, transmeton KlanKosova.tv.

“Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës është në agjendën e Komitetit të Ministrave që mbahet të hënën. Le të shpresojmë për zhvillime pozitive në këtë hap të rëndësishëm drejt integrimit evropian”, ka shkruar Vuniqi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës hyn në agjendë për të hënën