Dzekon pas Chelseat e dëshiron edhe Liverpooli - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dzekon pas Chelseat e dëshiron edhe Liverpooli

NULL NULL
19/05/2015
Edin Dzeko është një lojtar shumë i kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane. Në mesinedy skuadrave më të interesuarave janë skuadrat angleze, Chelsea dhe Liverpool.

Sulmuesi boshnjak fillimisht është kërkuar nga Jose Mouronho, i cili e dëshiron si pasardhës të Edin Dzekos, kurse garës për të i është shtuar edhe Liverpooli. Duke marrë parasysh mos efikasitetin e sulmuesve drejtuesit e “Reds” e shohin Dzekon si një lojtar të përkryer.

Ish-lojtari i Wolfsburgut ka kontratë më skuadrën e Manchester Cityt deri në qershor të vitit 2013.