Dzeko kalon në Roma

Dzeko kalon në Roma

NULL NULL
6 years më parë

Edin Dzeko, sulmuesi nga Bosnje Hercegovina, e ka kompletuar transferimin e tij nga Manchester City në Roma.

City e ka bërë të ditur lajmin se sulmuesi i dikurshëm i Wolfsburg, që arriti t’i fitojë dy tituj në Premier League sa ishte në Manchester City, tani i përket Romës.

Pasi i ka përfunduar ekzaminimet mjekësore dhe pasi e ka nënshkruar kontratën në Itali, Dzenko ka thënë për Roma TV se: “Kam ardhur këtu që të fitoj tituj me Romën. Shpresoj që do të fitojmë shumë, shumë trofe, por së pari duhet të punojmë shumë, dhe pastaj mund të arrijmë aty ku duam të jemi”.

“Mund të premtoj vetëm një gjë, se do të jap më të mirën nga vetja për këtë klub”.